28 Finał WOŚP

Rekordowy Finał w Kozienicach

2020.01.10WOSP_NK_OM008812 stycznia 2020 r. na całym świecie zagrała największa i najlepsza: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas 28. Finału WOŚP zbierano pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym wspaniałym wydarzeniu obecności mieszkańców ziemi kozienickiej.
Kozienicki sztab nr 663 znajdował się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”. 10 stycznia 2019 r. odbyła się odprawa 70 wolontariuszy dopuszczonych do kwesty w dniu finału. Spotkanie otworzył Burmistrz Gminy Kozienice, Piotr Kozłowski podkreślając jak ważna jest chęć niesienia pomocy oraz zwracając uwagę na znajome już twarze wśród wolontariuszy. Podczas spotkania, Dyrektor „Ogrodu Jordanowskiego”, Urszula Strzelczyk, pełniąca funkcję szefa kozienickiego sztabu wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach udzielili informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas kwesty ulicznej. Zwrócono uwagę m.in. na zachowanie wolontariuszy, miejsca zbierania datków, widoczność na drodze i sposoby kontaktowania się ze sztabem. Wolontariusze zostali zaopatrzeni w materiały dostarczone przez sztab główny: identyfikatory, smycze, wielofunkcyjne kominy, worko-plecaki, puszki, oraz naklejki–serduszka.

Więcej…

Sprzęt przekazany przez WOŚP dla kozienickiego szpitala

28. Finał WOŚP w Kozienicach - co, gdzie, kiedy?

Sztab 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się w budynku OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach przy ulicy Jana Kochanowskiego 1.

W tym roku w akcji weźmie udział 70 wolontariuszy, którzy zbiórkę pieniędzy przeprowadzą od godz. 7.00 do godz. 15.00.

Każdy z wolontariuszy będzie posiadał w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem oraz puszkę z numerem zgodnym z numerem identyfikatora. Podczas zbiórki wolontariusze będą w stałym kontakcie ze sztabem.

Kwestujący poruszać się będą w następujących obszarach na terenie miasta Kozienic: targ, skrzyżowanie Warszawska-Radomska-Lubelska, okolice Kościoła Św. Krzyża, Kościoła Św. Rodziny, Kaplicy Św. Józefa oraz osiedli. Ponadto zbiórka będzie także przeprowadzana w niniejszych miejscowościach: Piotrkowice, Głowaczów, Brzóza, Janików, Magnuszew, Stanisławice, Świerże Górne.

Darczyńców WOŚP zapraszamy 12.01.2020 roku o godzinie 13.30, na plac przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Warszawskiej przy napisie: KOZIENICE, gdzie odbędzie się niecodzienne wydarzenie: „Serce Kozienic bije dla WOŚP”. Podczas akcji wszyscy Kozieniczanie utworzą ogromne serce, które zostanie uwiecznione na wspólnym zdjęciu. Będzie to kolejna okazja do zasilenia puszek kwestujących wolontariuszy.

W Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach ul. Warszawska 29 w godzinach 18.30 - 20.00 odbędzie się Koncert charytatywny w sali kameralnej z udziałem uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz podopiecznych Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

O godzinie 20.00 zorganizowane zostanie "Światełko do nieba".

Na 10.01.2020 (piątek) o godzinie 17.00 zaplanowano spotkanie kwestujących w tegorocznym finale WOŚP z Szefem Sztabu oraz z przedstawicielem Policji w celu objaśnienia zachowania wolontariuszy podczas zbiórki pieniężnej.

Cdn...